Doç. Dr. Merve Benli

Doç. Dr. Merve Benli
Doç. Dr. Merve Benli

Doç. Dr. Merve Benli

1988 yilinda Istanbul 'da dogdu. Yüksekögrenimini 2006-2011 yilları arasında Hacettepe Universitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nde derece ile tamamladi. Mezuniyetinin ardindan University of Rome-Tor Vergata 'da Dental Materyaller Bölümü'nde yüksek lisans ögrenimine baslayan Dr. Benli, 2014'te bitirme sertifikasm aldt. Hemen akabinde istanbul Üniversitesi Dis Hekimligi Fakültesi Protetik Dis Tedavisi Anabilim Dali'nda basladign uzmanlik egitimini 2017 de tamamlayarak ayn departmanda ögretim görevlisi olarak devam etmeye hak kazand. Uzmanhik egitimi sirasinda hazirladigt, dijital dis hekimligi ve CAD/CAM sistemlerini konu alan tez calismasinin TÜBiTAK tarafindan desteklenmesi uygun görüldü.

2017- 2019 yillar arasinda bilimsel calismalarina Istanbul Üniversitesi'nde devam eden Dr. Benli, 2019 yulinda Fransiz Büyükelgiligi'ne ait bursluluk sinavin kazanarak, University of Strasbourg'da doktora sonrasi egitimi ile temporomandibuler eklem hastaliklarinin tedavileri konusundaki kapsamli çalismasin tamamladi.

Buradaki egitiminin ardundan, 2020 yilinda University of Pittsburgh 'tan kabul aldi ve klinik ve bilimsel çalismalarina Amerika Birlesik Devletleri'"nde devam etti. EPA, TPID ve CERIC-ERIC gibi bilimsel derneklerin üyeligine sahip olmakla beraber, 2019 yapmaktadir. 2021 yilinda doçentlik ünvann alan Dr. Benli'nin 40'tan fazla bilimsel yayin ile bildiri ödülleri, yerli ve yabanci dergi hakemlikleri bulunmaktadir.