Prof. Dr. Emrah Ayna

Prof. Dr. Emrah Ayna
Prof. Dr. Emrah Ayna

Prof. Dr. Emrah Ayna

07.01.1970 Diyarbakır/Dicle doğumluyum. İlköğrenimimi Diyarbakır ve Kütahya'da, orta ve lise öğrenimimi Ankara'da başlayıp Adana'da tamamladım. 1993 yılında Dicle Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nden mezun oldum.

1999 yılında "İKİ FARKLI YUMUŞAK ASTAR MADDESİ UYGULANAN BİREYLERDE AĞIZ İÇİ CANDİDA ALBİCANS İNSİDANSININ KARŞILAŞTIRMALI OLARAK BELİRLENMESİ VE İKİ FARKLI PROTEZ TEMİZLEME MADDESİNİN CANDİDA ALBİCANS ÜZERİNE ETKİLERİ" adlı tezimi verdim. 2000 yılında Yrd.Doç.Dr., 2006'da Doçent, 2013 yılında Profesör kadrosuna atandım. Halen aynı bölümde İmplantoloji, Tam Protezler, Kron-Köprü Protezleri, TME Düzensizlikleri, lisans ve lisansüstü derslerini vernekteyim.

32 uluslararası ve ulusal makale ve 50 uluslararası ve ulusal kongre sunumu gerçekleştirdim. Adeziv Köprülerin Klinik Başarısızlıkları başlıklı yazım Adeziv Köprüler ve Klinik Uygulamaları (Bölüm:8. Prof.Dr. Şebnem Eskimez, Yrd.Doç.Dr. Ayça Deniz İzgi, Qintessence Books 2008 Quintessence Yayıncılık Ltd.Şti. Tavaslı Yayıncılık. İstanbul.) kitabında yayınlandı.

International Dental Research, Türkiye Klinikleri Dişhekimliği Bilimleri Dergisi, Süleyman Demirel Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi Dergisi, Dicle Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi Dergilerinde yayın kurulu üyesiyim.

I. Prostodonti Sempozyumunda "TME Rahatsızlıklarında Protetik Yaklaşımlar", Diyarbakır, Dişhekimleri Odası I. Bahar Sempozyumunda "Modern Protetik Yaklaşımlar", Diyarbakır Dişhekimleri Odası III. Bahar Sempozyumunda "Dental İmplantolojide Güncel Protetik Gelişmeler", Dicle Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi I. Uluslar arası Kongresinde "Protetik Üst Yapılar" başlıklı konferansları verdim. Dicle Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi I. Uluslar arası Kongresinde İmplantoloji Semineri ve Uygulama Kursu verdim. Evliyim bir kızım ve bir oğlum var.