Prof.Dr. Ezio Costa

Prof.Dr. Ezio Costa
Prof.Dr. Ezio Costa

Prof.Dr. Ezio Costa

MD DDS

Odontoiatrik Cerrahi Uzmanı Verona Üniversitesi 1985.

Odontoiatri de Medikal Estetik alanında çok sayıda ulusal ve uluslararası yeterlilik kurslarına katılmıştır. Medikal Estetik alanında Sağlık Bakanlığı Danışmanı olarak görev yapmaktadır. 1985'den itibaren odontoiatri de protez, parodontoloji ve implantoloji alanında çalışmaktadır. 2000 yılından itibaren Medikal Estetiği profesyonel olarak uygulamaktadır. Uluslararası Kongrelere Medikal Estetik alanında konuşmacı olarak katılmaktadır. Odontoiatride Medikal Estetik (Yüz ve Gülüş) alanında birçok kitap, makale, DVD yayınlamıştır. 2007 den itibaren Gülüş ve Yüz Estetiğinde Multidisipliner Tedaviler konulu teorik ve pratik kurslar organize etmektedir. 2009 yılında "Odontoiatri de Oral ve Perioral Estetik" II. Derece Master diploması alarak Padova Üniversitesinde öğretim görevlisi olarak göreve başlamıştır.

Üye Olduğu Kuruluşlar:

  • POIESIS Kurucu Başkanıdır.(Perioral and Oral Integrated Esthetic Science Italian Society - www.poiesisweb.eu)
  • AIOP (İtalyan Odontoiatri Derneği), SidP (İtalyan Parodontoloji Deneği), AMIEst (İtalyan Medikal Estetik Derneği), AMIA (Anti-Aging Derneği).

Uzun zamandan beri diş hekimleri hastanın yalnızca ağız içi ile ilgilenmektedirler. Ancak son birkaç yıldır, bu yaklaşım değişim göstermektedir ve artık diş hekimi, hastasının tüm yüzü ile de ilgilenmektedir. Yüz ve Gülüş birbirinden ayrılmaz bir bütünün parçalarıdır. Diş hekimleri, bu gerçeğin farkındadırlar. Artık diş hekiminin görevi, yalnızca ağız içine odaklanmak değil aynı zamanda perioral bölgelerinde bütünüyle tedavisinin tanımını yapmak ve tedaviyi bir bütün olarak sonuçlandırmaktır. Günümüzde, çok sayıda diş hekimi bu konuda aktif olarak çalışmaya başlamıştır. Benim şahsi önerim, "entegre estetik" yani bir bütünlük arzeden estetik anlayışı ve yüz ifadesinin kişinin hayatının yansıtıcı ekranı olduğunun farkındalığı ve kişiye kendini daha iyi hissetmesinde etkin tedavi çeşitlerinin benimsenmesidir. Modern diş hekimliğinin, gülüş ve yüz estetiğinin daha iyi hale getirilmesi için sürekli kendini yenileyen tedaviler üretmesi gerekmektedir. Bu iki günlük seminerde Dermal Filler ve Botulinium Toksin'in perioral bölgedeki uygulamalarına odaklanacağız. Öncelikle, olası tüm tedavi protokollerini tanıyıp, endikasyonları öğrenip uygun malzeme seçimi ve değişik uygulama tekniklerini izleyerek en son olarak pratik uygulamayla seminerimizi sonlandıracağız.