Sinan Emre Şekerci

Sinan Emre Şekerci
Sinan Emre Şekerci

Sinan Emre Şekerci

Sinan Emre Şekerci diş hekimliği eğitimini Atatürk Üniversitesi’nde almış ve eşzamanlı olarak çeşitli dernek ve çalışma grupları ile “Diş Hekimliğinde Estetik Yaklaşımlar” üzerinde çalışmalar yapmıştır. Klinik pratiğinde özellikle mikroskop ve dijital destekli yaklaşımları tercih etmekte ve bu konudaki güncel yayın ve toplantılara ilgi göstermektedir. Türkiye’nin çeşitli illerinde mikroskop destekli gülüş tasarımı, kompozit materyallerin anterior bölge restorasyonlarında kullanımı ve dijital diş hekimliği üzerine kurslar ve seminerler vermektedir.

Sinan Emre Şekerci Dünya’daki en büyük diş hekimliği topluluklarından biri olan Estetik Diş Hekimliği Akademisi Derneği (EDAD) üyesidir ve EDAD’ın genç kolu olan GençEDAD’ın kurucularından olup yönetim kurulunda yer almıştır.

Hastaların her zaman en iyi şekilde tedavi edilmesi gerektiğini savunan, bu bağlamda en yeni ve en güncel tedavi yaklaşımlarını sürekli olarak takip eden Sinan Emre Şekerci, estetik yaklaşımın da gündelik tedavi pratiği içerisinde yer alması gerektiğini savunmaktadır.